Navigace
Reklamní sdělení
Dogsport - nejen pro psí sportovhttps://www.dogsport.czNabízíme specializovaný sortiment nejen pro psí sportovce. Zakázkovou výrobu, poradenství.
Krby, Kamna, Komínyhttps://www.krbynovacek.czKrby a kamna DEFRO HOME včetně veškerého příslušenství.
Chess Horseshttps://www.chess-horses.czoblečení s koněm, koupí jakéhokoli kusu oblečení přispějete Corvetce na operaci nádoru v oku

Kryptoměna je typ virtuální měny. Virtuální měna v tomto případě znamená, že jednotky kryptoměny existují pouze jako zápis v počítači, nikoliv jako bankovky nebo mince.

Každá kryptoměna má vlastní platební síť, ve které můžete kryptoměnu těžit (tj. vytvářet další jednotky měny) nebo s kryptoměnou v této síti pouze platit = převádět měnu ze svého účtu na jiný účet (jinou adresu).

Bitcoin je nejznámější, nejrozšířenější a taky první kryptoměna. Bitcon funguje od roku 2009. Zkratka měny je BTC.

Celkové množství Bitcoinů je omezené. Do roku 2140 bude vytěženo 21 miliónů Bitcoinů a tím to skončí. Drtivá většina bude vytěžena zhruba v roce 2030. Bitcoin je dělitelný na 8 desetinných míst, přičemž satoshi představuje jeho nejmenší existující jednotku, tedy 1 SAT = 0,00000001 BTC. Z čehož vyplývá, že 1 BTC představuje 100 milionů SAT.

Litecoin (zkratka LTC) je momentálně považován za digitální stříbro (zlato je bitcoin). Celkové množství litecoinů je omezené na 84 milionů, to znamená, že jich bude 4x více něž bitcoinů.

Mezi další nejznámější kryptoměny patří: Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) a Dash (DASH).